Jégkorong - Söpréssel döntőben a Fradi - reakciók

19 év várakozás után érték el újra ezt a sikert.

Az alap- és középszakaszgyőztes Ferencváros söpréssel jutott döntőbe a jégkorong Erste Ligában, miután vasárnap 4-1-re győzött a Debrecen vendégeként.

A zöld-fehérek hazai pályán kedden 7-2-re, szerdán 5-2 nyertek, majd szombaton - immár Debrecenben - 3-0-s sikert ünnepelhettek.    A vasárnapi összecsapás tétje így az volt, hogy versenyben marad-e a Debrecen, vagy az FTC 2000 után újra fináléba jut.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, mindkét kapu előtt alakultak ki lehetőségek, az első húsz perc végére pedig inkább a Ferencváros veszélyeztetett. Gólt azonban nem láthatott a teltházas Debreceni Jégcsarnok mintegy hatszáz fős, lelkesen szurkoló közönsége.

A második húsz percben a fővárosiak megszerezték a vezetést, ám a hajdúságiak 21 másodperc múlva egyenlítettek. A találkozó közepétől egyre feszültebb hangulat és keményebb játék volt jellemző, a Ferencváros pedig kétszer is kihasználta ellenfele fáradtságát: míg a zöld-fehérek négy meccs alatt léptek túl a Vienna Capitals farmcsapatán a nyolc között, addig a DEAC hétmeccses párharcban jutott tovább a Gyergyószentmiklóson. Előbb emberelőnyből, majd egyenlő létszámnál talált be az FTC-Telekom.

A záró felvonásban egy kettős emberelőnyt kihasználva végleg eldöntötte a fináléba jutás kérdését a Ferencváros - a záró percekben már zömmel kemény összecsapásokkal és verekedésekkel telt az idő -, amely a 26. bajnoki címéért száll harcba, legutóbb 1997-ben ünnepelhetett.

Fodor Szabolcs, a Ferencváros vezetőedzője az MTI kérdésére elmondta: csapata türelmesen, alázatosan dolgozott a sikerért, s jól kontrollálta mérkőzéseit a rájátszásban.

Hozzátette, a Debrecen frissességének hiánya is segítette őket: "Ezért nagyon fontos az alapszakasz és a középszakasz, ilyenkor nagyon nagy segítség az ott elért jó pozíció, amelybe nem véletlenül tettünk bele sok munkát."

Kiemelte, az emberelőnyös- és hátrányos helyzetekben is remekül teljesített együttese, s többet is lőtt riválisánál - vasárnap 75-ször vették célba a debreceni kaput, míg a hazaiak 29-szer próbálkoztak.

A döntőre előretekintve elmondta, mindegy, ki érkezik a másik ágról, hiszen bárki jön, le kell győzni a bajnoki címért.

"Nagyon örülünk, hogy ott vagyunk a fináléban, és várjuk az ellenfelet" - fogalmazott.

A másik ágon az UTE 4-1-re kikapott Csíkszeredán, így az erdélyiek 2-1-re szépítettek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Erste Liga, elődöntő, 4. mérkőzés:
DEAC - FTC-Telekom 1-4 (0-0, 1-3, 0-1)
gólszerzők: Kulesov (25.), illetve Walls (24., 40.), Karmeniemi (37.), Switzer (45.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcot 4-0-ra az FTC nyerte.