Jégkorong: kikapott a Fehérvár Bécsben

A Fehérvár AV19 6-3-ra kikapott vasárnap az osztrák Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Az első fordulóban aratott hazai győzelem után Bécsbe látogatott a Fehérvár AV19. Rob Pallin mindössze egy helyen változtatott a pénteki csapaton: a kapuban Rajna helyett Robinson kapott lehetőséget.

Pocsékul indult a mieink számára a mérkőzés. Két perc sem telt el, amikor Sarauert állították ki a játékvezetők, a hazaiak pedig – Rotter révén – kihasználták a fórt (1-0). A férrváriak nem estek kétségbe a gyors bécsi góltól, a negyedik percben, Sikorcin lövése után már döntetlent mutatott az eredményjelző (1-1). Másodpercekig örülhettünk csupán az iksznek - Foucault maradt bántóan üresen a hosszún és kihasználta a ziccert (2-1). A gyors gólok után lassítottak kissé a csapatok, de továbbra is hazaiak játszottak fölényben. Ez röviddel a játékrész vége előtt érett góllá, amikor Klimbacher a kék vonalról lőtt Robinson kapujába (3-1). LoVecchio azonnal válaszolhatott volna, de öt méterről kihagyta a helyzetet, így kétgólos hátrányban vonulhatott a Fehérvár az első szünetre.

A középső harmad első öt percében máris többet volt a vendék pauralövés, mint az azt megelőzőben. Igaz, az első játékrész 3 kísérletét nem volt nehéz überelni. A fölény egy kiállításban kamatozott, de nem tudták kihasználni az emberfórt. A mérkőzés felénél aztán Wehrs is kiült két percre és a Capitals azonnal büntetett - Carson volt eredményes (4-1). A negyedik hazai gól gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást, leült a meccs, helyzetek nélküli mezőnyjáték folyt a jégen. Az utolsó percben Sikorcin csökkenthette volna a különbséget, egyedül lépett ki, de nagy helyzetben mellé durrantott, így nem sok remény maradt a záró játékrész előtt.

Az utolsó húsz perc elején Wehrs áthúzódó kiállítását kivédekeztük, de ahogy hátvédünk visszakorcsolyázott a jégre, Ferland betalált (5-1). A 47. percben újabb emberhátrány következett, Fischer megpattanó lövése pedig becsapta Robinsont (6-1). Ekkor úgy tűnt, méretes zakó lesz a vége, de az utolsó tíz percet alaposan meghajtották a srácok. Előbb Orbán lőtt kapuvasat, majd sikerült kihasználni egy emberelőnyt – Wehrs távoli lövésébe LoVecchio ért bele (6-2). Ezután Banham trafálta telibe a felső vasat, majd jött egy újabb hazai kiállítás és Sarauer góljával már csak három volt közte (6-3). Ennél közelebb viszont már nem kerültünk a bécsiekhez, bár akadtak még helyzeteink, az eredmény már nem változott, biztosan győzött a Capitals.