EBEL: zsinórban harmadszor nyert a Fehérvár

A Fehérvár 0-1-ről fordítva kétgólos győzelmet aratott a vendég osztrák Klagenfurt felett az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján.

Zsinórban harmadszor (utolsó hat meccséből ötször) győzött a Fehérvár AV19, miután Banham duplájával és Sikorcin góljával a rekordbajnok Klagenfurtot is legyőzte Rob Pallin csapata.

Nem indult jól számunkra a mérkőzés, rögtön az elején elcseréltük magunkat, emberhátrányba kerültünk és ezt kihasználta a KAC: Urbas lövését Furey kotorta közvetlen közelről a gólvonal mögé (0-1). Hosszú percekbe telt, míg mi is veszélyeztettük Swette kapuját, de Ejdepalm, majd Erdély lövése jelezte, felvettük a ritmust. A 12. percben aztán az egyenlítés is összejött: Boivin lövése még kijött Swettéről, de érkezett Banham, aki a hálóba vágta a kipattanót (1-1). A gól után felgyorsult a mérkőzés, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de újabb találat nem született. Pedig a 17. percben Reichel, majd ahogy visszatért, Pither jutott a kiállítás sorsára, azonban nem sikerült kihasználnunk az emberelőnyöket, 1-1-el mentünk az első pihenőre.

A középső harmadban ott folytattuk, ahol az előzőben abbahagytuk: előbb Pöck ment ki, majd mikor visszatért, Pither is a büntetőpadon találta magát. Ez azt jelentette, hogy – bár a szünet „kettévágta” – zsinórban nyolc percet játszhattunk emberelőnyben! Szerencsére az utolsó fórt sikerült is gólra váltani: Banham középről hatalmas gólt ragasztott Swette kapujába (2-1). Vezető gólunk után azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak piros-fehérek, de Robinson eszén nem tudtak túljárni. A másik kapu előtt Sikorcin is belőhette volna a harmadikat, majd Benk és Szirányi szinte egyszerre jutott a kiállítás sorsára, két percig kettős emberhátrányba kerültünk, de hősies védekezéssel és Robinson bravúrjaival megtartottuk az előnyt a záró harmadra.

Hundertpfund bombája és Robinson újabb szép védése jelezte, nehéz utolsó húsz percre számíthatunk. Nagyon nyomott a Klagenfurt, de hiába, Pöcköt leütköztük, Marino tökéletes koronggal találta meg Sikorcint, aki be is verte a ziccert (3-1). A gól után emberelőnybe kerültünk, ugyan újabb gól nem született, de ezzel is értékes perceket nyertünk. A harmad felénél egy csilingelő kapuvas jelezte, hogy a látogatók még nem adták fel. Ezután taktikusan lassítottuk a játékot, őriztük az előnyt. LoVecchio el is dönthette volna az összecsapást, de Swette bravúrral védett. Vendég-időkérés után, három perccel a vége előtt levitte kapusát Doug Mason, többször is belőhettük volna üres kapura, de minden próbálkozásunk kimaradt. Ez azonban senkit sem zavart, zsinórban a harmadik mérkőzésünket is megnyertük!