Szerkesztő: Simon Zoltán
2018. 04. 25. 21:01

Kikapott a szlovénoktól, távol került a feljutástól a magyar válogatott.

A házigazda magyar válogatott 4-1-re kikapott a szlovén csapattól a divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában, szerdán a Papp László Budapest Sportarénában, így távol került a feljutástól.

A tavaly még a világelitben szereplő szlovénok lendületes játékkal kezdték a mérkőzést, és korán vezetést szereztek. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese Sebők Balázs emberelőnyös góljával a második harmadban egyenlített, ám a korábbi két meccsét elvesztő szlovén válogatott újra előnybe került. A harmadik harmadban több helyzetet is kidolgozott a magyar csapat, ám betalálni a szlovénok tudtak, majd a hajrában üres kapus góllal eldöntötték a találkozót.

A magyar válogatott csütörtökön a lengyelekkel játszik, majd a britek elleni szombati összecsapással zárja a világbajnokságot.

Az első két helyezett feljut a 16 csapatos elitbe, az utolsó pedig 2019-ben a divízió I/B-ben szerepel majd.

DIVÍZIÓ 1/A JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG
3. FORDULÓ
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
Papp László Budapest Sportaréna. V: Ingram (kanadai), Smetana (osztrák), Harrington (kanadai), Spur (cseh)
Gólszerzők: Magovac (7.), Urbas (30.), Golicic (56.), Kovacevic (57. – ük.) ill. Sebők B. (26. – ee.)
Cimkék: jégkorong