Szerkesztő: Tóth Csaba | MTI
2016. 01. 09. 20:20

Nagy Konrád egyéni csúccsal harmadik lett 500 méteren a Minszkben zajló gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A távot 36.48 másodperc alatt teljesítő debreceni versenyző az orosz Gyenyisz Juszkov és a lengyel Zbigniew Brodka mögött végzett harmadikként, és többek között az 5000 méteren háromszoros olimpiai bajnok holland Sven Kramert is megelőzte. Érmet nem osztanak, a viadal eredményeinek összesítése alapján hirdetnek majd Európa-bajnokot.

Azután, hogy 500 méteren nagyszerű eredményt elérve, 36.48 másodperces idővel harmadik lett, a magyar versenyző 5000-en huszadikként végzett 6:58.03 perccel. Ezen a távon az olimpiai és világbajnok holland Sven Kramer volt a leggyorsabb 6:19.17-tel. Összetettben is ő áll az élen, honfitársa, Jan Blokhuijsen, illetve a belga Bart Swings előtt.

Vasárnap az 1500 és az 10000 méteres versenyek után hirdetnek Európa-bajnokot.

Az egyéni legjobbját 500 méteren megdöntő Nagy Konrád a versenyt élőben közvetítő M4 Sportnak telefonon nyilatkozva elmondta: számított rá, hogy a legrövidebb távon jól teljesít, bár nem erre, hanem az 1500-ra volt kihegyezve a felkészülése.

"A második futam keményebb volt, mert a mostani szezonban ez volt az első 5000 méterem, tehát nem is készültünk erre a távra. Próbáltam a legjobbat kihozni magamból, erre volt elég" - magyarázta Nagy, aki 1500-on a legjobb hat közé kerülést tűzte ki célul, 10 ezer méteren viszont a számításai szerint nem indulhat majd, mert ott csak az összetett első nyolc helyezettje állhat rajthoz.

Cimkék: nagy-konrad