Visszavonult Knoch Viktor olimpiai bajnok

Világos indoklás.

Knoch Viktor olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó bejelentette visszavonulását.

"Hatalmas stresszel és nyomással jár az élsport, mentálisan pedig már nem érzem magamban az erőt, hogy folytassam" - mondta pénteken az MTI-nek a 29 éves sportoló.

Most kellene elkezdenie a száraz edzéseket, majd egy hónap múlva a felkészülést a következő szezonra, ez viszont már egyáltalán nem hiányzik az életéből.

Knoch négy olimpián vett részt, az elsőn, a 2006-os torinói játékokon 1500 méteren a pontszerző ötödik helyen végzett. A sportág történetében első magyarként nyert vk-versenyt, amikor 2015-ben a törökországi Erzurumban 500 méteren nem talált legyőzőre. A kontinensviadalokon összesen tíz ezüst- és bronzérmet nyert, ebből négyet egyéniben, a világbajnokságokon kétszer állhatott dobogóra: 2015-ben második, két évvel később harmadik lett a váltóval.

Pályafutása csúcsára tavaly a phjongcshangi olimpián ért fel, amikor Liu Shaolin Sándorral, Liu Shaoanggal és Burján Csabával megnyerte Magyarország első téli olimpiai aranyérmét az 5000 méteres váltóban, négyesük az év csapata lett az egyéni sportokat tekintve. Ezt követően Knoch Viktor egyéves pihenő mellett döntött, így az elmúlt szezonban nem versenyzett, most ezt követően hozta meg döntését, hogy végleg befejezi a versenyzést.