Világcsúcs a berlini maratonon

A kenyai Dennis Kimetto 2:02:57 órás világcsúccsal nyerte meg a vasárnap rendezett Berlin Marathont.

A 30 éves futó honfitársa, Wilson Kipsang egy éve - 2013. szeptember 29-én -, ugyanitt felállított rekordját, a 2:03:23-as eredményt döntötte meg 26 másodperccel, és ezzel ő lett az első, aki 2:03 órán belül teljesítette a 42,195 kilométeres távot.

A második helyen a szintén kenyai Emmanuel Mutai érkezett a célba a német fővárosban, 2:03:13 órás idejével ő is jobb volt, mint a mostanáig érvényes világcsúcs. Harmadikként az etióp Abera Kuma zárt (2:05:56).

"Útközben figyeltem a részidőket, és sejtettem, hogy meglehet a rekord" - nyilatkozott Kimetto.

Az ideális időjárási körülmények között lebonyolított versenyen 2003 óta már a hatodik világcsúcs született.

A győztes afrikai atléta összesen 120 ezer eurót kapott sikeréért: 40 ezret az első helyért, 50 ezret a világrekordért, további 30 ezret pedig a 2:04 órán belüli időeredményért.