Vb-bronzérmet nyert a magyar trió Berlinben

Bronzérmet nyert a Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara összeállítású csapat a berlini öttusa-világbajnokság hagyományos versenyében.

Kovács Saroltának meggyűlt a baja a lovaglással

A magyarok csak két fővel szerepeltek a szombati döntőben, de ez az ellenfelek többségére is igaz volt, mivel a csütörtöki selejtezőből csupán a lengyelek jutottak tovább három versenyzővel, azaz teljes csapattal. Emiatt a második és harmadik helyért nyílt volt a küzdelem, s bár a magyarok az utolsó szám előtt még a hatodik helyen álltak, Kovács és Földházi olyan jó teljesítményt nyújtott a lövészetekkel kombinált 4x800 méteres futásban, hogy meglett a bronzérem.

Az aranyat a lengyelek szerezték meg az egyéni győztest is felvonultató németek, illetve a magyarok előtt. Kovács a hatodik, Földházi a 13. helyen végzett.

Kovács úszásban és vívásban harmadikként zárt, ezzel az élen állt két szám után, igaz, csak három pont volt az előnye a 2008-ban olimpiai bajnok Lena Schönebornnal szemben. A sorsolásnál aztán nem kedvezett neki a szerencse, nehezen kezelhető lovat kapott, s bár keményen megdolgozott vele, 25 pontot "otthagyott" a lovaspályán. Ezzel visszacsúszott a harmadik helyre, a hibátlanul lovagló Schöneborn és az egész nap egyenletes teljesítményt nyújtó, Londonban olimpiai bronzérmes brazil Yane Marques mögé. Ráadásul a mögötte következők is látótávolságon belül voltak, így nehéznek tűnt, hogy megtartsa dobogós pozícióját, mivel a futás nem az erőssége.

Az első három sorozatát egyformán három hibával teljesítette, így hárman eléje kerültek, majd negyedikre mindegyik lövése pontos volt, negyedikként hagyta el a lőállást, de azok, akik közvetlenül mögötte futottak, a végéig leelőzték.

"Látszik, hogy javulok" - utalt arra a befutó után, hogy csak három helyet csúszott vissza, holott korábban hasonló helyzetben jóval hátrébb végzett. - Sokat dolgozunk a futáson, már jobban megy, de persze nem változik meg minden egy csapásra. Amúgy elégedett vagyok a nappal, az úszással és különösen a vívással, de szerintem a lovaglásban megtettem, amit lehetett, bár az utolsó akadálynál az én hibámból vert a ló. Összességében azt mondhatom, hogy kihoztam magamból, ami bennem volt."

Földházi tavaly térdsérülést szenvedett a varsói vb-n, és idén tavasszal világkupa-ezüsttel, majd -arannyal tért vissza, aztán a vk-döntőn negyedik lett. Ezúttal viszont egészen a végéig nem úgy alakultak a dolgok, ahogy az az eredményei alapján várható volt. Úszásban büntetést kapott, mert futama után a sípszó előtt mászott ki a medencéből, vívásban egyáltalán nem érzett rá, mitől lehetne eredményes, aztán nem kifejezetten jó lovat kapott, így csak 26.-ként kezdhette meg a kombinált számot, amiben viszont parádésan szerepelt. Gyakorlatilag végig együtt haladt a kicsivel utána, kettővel mögötte rajtoló, olimpiai bajnok litván Laura Asadauskaitével, aki csak a hajrában lépett el tőle. A lövészetes futásban a litváné volt a legjobb, Földházié pedig a második legjobb teljesítmény.

"Elvileg bírom a meleget, de azt nem, hogy az otthoni múlt heti húsz fok után, hirtelen ekkora változás jön. Az is zavart, hogy a selejtezőben "elaltattak", "kiúsztam" magam a leggyorsabb döntős futamból - kezdte összegzését Földházi. - Most is azt mondom, amit korábban: elsősorban az Európa-bajnokságra készülök - utalt arra, hogy ott nyolc olimpiai kvótát osztanak szemben az itteni hárommal. - Kemény edzésnek szántam ezt a mai napot, és annak nagyon jó is volt. Örülök, hogy Asadauskaitével együtt tudtam menni, ez azt jelenti, hogy alig jár előttem. Tudtam, hogy a mezőny első harmadából indulva akár nyerhetek is, de ilyen hátulról még nem kezdtem a futást, most már azt is tudom, mekkorát vagyok képes előrelépni ilyen helyzetből."

Schöneborn mögött a tavaly is ezüstérmes kínai Csen Csien lett a második, míg Marques a harmadik.

Hagyományos verseny, nők:
Egyéni, világbajnok:
Lena Schöneborn (Németország) 1390 pont
2. Csen Csien (Kína) 1367
3. Yane Marques (Brazília) 1350
...6. Kovács Sarolta 1334 (úszás: 2:10.07 perc/310 pont, vívás: 25 győzelem/10 vereség/251 pont, lovaglás: 275 pont, lövészet-futás: 13:22.31 perc/498 pont)
...13. Földházi Zsófia 1293 (2:12.92/292, 12/13/173, 272, 12:24.02/556)