Úszó Eb: Cseh megnyerte a szétúszást, döntős 100 méter pillangón

Cseh László döntőbe jutott 100 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján, mivel szétúszásban legyőzte a francia Mehdy Metellát.

A német fővárosban 200 méter vegyesen már aranyérmes magyar versenyző azért kényszerült "pótvizsgára", mert az elődöntőben Metellával azonos idővel, 52.20 másodperccel végzett az utolsó, finálét érő, nyolcadik helyen.

A ráadásban Cseh végig vezetett, s bár a hajrában megközelítette őt riválisa, így is biztosan győzött 51.73 másodperccel, így 23 századdal bizonyult gyorsabbnak vetélytársánál.

A szám másik magyar indulója, Pulai Bence összesítésben a 15. lett. "Nyugodtabb voltam, mint délelőtt, de most sem voltam gyorsabb. Ennél jobbat akartam, de rossz rajttal és rossz fordulókkal ez nem megy, ennyire erős mezőnyben különösen nem" - értékelt Pulai.