Újabb magyar csoda születhet ma az atlétikai vb-n!

Magyar kiválóságért szoríthatunk!

Baji Balázs a papírformának megfelelően simán továbbjutott az előfutamból a férfi 60 méter gát vasárnapi elődöntőjébe a birminghami fedettpályás atlétikai világbajnokság szombati versenynapján.

A kiírás alapján az öt futamból egyaránt az első négy, illetve a további négy legjobb időt elérő futó lépett az elődöntőbe. A 110 gát világbajnoki bronzérmese számára kötelező feladat volt a továbbjutás, ami nem is okozott számára gondot.

A rajtnál ugyan egy kicsit beragadt, a folytatásban azonban szépen vette a gátakat, jó tempóban futott, s végül az amerikai Jarret Eaton és a kubai Roger Iribarne mögött a harmadik helyen ért célba 7.66 másodperces idővel.

Az elődöntőt vasárnap közép-európai idő szerint 16.05-től rendezik.

Megvan, hányadik helyen végzett csoportjában a Veszprém " KÉZILABDA › Európai kézilabda

A Telekom Veszprém házigazdaként hét góllal legyőzte a szlovén bajnok Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton. Sikerével a magyar együttes megőrizte második helyét a B csoportban, így az alsó ágról érkező csapatok egyikével találkozik a nyolcaddöntőben: a dán Skjern HB tűnik az ottani párharc esélyesének, mivel mindössze 32-30-ra kapott ki az első meccsen az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában.