Sportlövő-vb: Tobai-Sike vb-döntős légpisztolyban is!

Tobai-Sike Renáta a sportpisztolyban szerzett szerdai bronzérme után pénteken bejutott a légpisztoly fináléjába a granadai olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

A vb honlapja szerint a 36 éves sportoló egészen kiválóan célzott a 40 lövés során, s 388 körrel az élen zárta a 114 indulót felvonultató alapversenyt. A BHSE sportolója három körrel előzte meg a második helyen döntőbe került a szlovén Petra Dobravecet.

A 14 órakor kezdődő nyolcas fináléban az alapverseny eredmények már nem számítanak, mindenki tiszta lappal kezdi a versenyt.

A másik két magyar közül Csonka Zsófia 377 körrel a 44., míg Nemes Adrienn 375-tel az 56. helyen zárt.

Ebben a számban hat olimpiai hely talál gazdára, ám Tobai-Sike szerdai bronzérmével már szerzett riói kvótát.