Megvan a magyar amerikaifutball-válogatott történetének első győzelme

Fennállása első sikerét Lengyelország ellen, szoros végjátékban szerezte a csapat.

A magyar amerikaifutball-válogatott megszerezte fennállása első sikerét: Grátz Vilmos együttese szombaton a lengyelek ellen győzött 23-22-re.

A székesfehérvári First Fielden rendezett összecsapáson a lengyelek szereztek vezetést egy mezőnygóllal, Baksa Ferenc azonban hasonló módon, 45 yardról egalizált. A vendégek a második negyedben több magyar hibát is kihasználtak, s két touchdownnal 16-3-as előnyre - egy extra pont kimaradt - tettek szert a nagyszünetre.

A pont nélküli harmadik felvonást követően a negyedik negyed elején a magyar válogatott Czirók Márton elkapott touchdownjával szépített. A hazai csapat védelme egyre inkább elkapta a fonalat, így Bencsics Márk irányításával hamar a fordításért támadhatott újra az együttes. Egy hosszú drive végén Bencsics újra Czirókot találta meg a célterületen belül, s mivel a magyarok nem hibáztak jutalomrúgást, átvették a vezetést (17-16).

A lengyelek azonban összekapták magukat, s viszonylag gyorsan, nagyjából két perc alatt egy touchdownnal újra előnybe kerültek, a kétpontos kísérletük nem sikerült (17-22). A magyaroknak így két és fél percük maradt a találkozó megnyerésére, s Bencsics harmadik TD-passzával - amelyet Szabolcska Balázsnak adott - történelmi sikert aratott a gárda (23-22).