Hosszú Katinka lett a világ legjobb úszója, Cseh a második

Akárcsak egy évvel korábban, úgy 2015-ben is Hosszú Katinka érdemelte ki a világ legjobb női úszójának járó elismerést a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél.

A Vasas 26 éves klasszisa az amerikai Katie Ledeckyt és a svéd Sarah Sjöströmöt megelőzve nyerte meg a pontversenyt. Hosszú a tavalyi év fő versenyén, a kazanyi nagymedencés világbajnokságon 200 és 400 méter vegyesen diadalmaskodott, előbbi távon világcsúccsal győzött, emellett 200 méter háton harmadik lett.

"Mekkora megtiszteltetés! Még a mai napig is hihetetlen számomra, hogy FINA a világon az év legjobb női úszójának választott 2014-ben és most már 2015-ben is! Köszönöm a rengeteg szurkolást és biztatást! Rengeteg erőt ad!" - írta közösségi oldalán a bajnoknő.

A férfiak mezőnyében Cseh László - aki Kazanyban pillangóúszásban három távon három különböző érmet nyert, közte 200 méteren aranyat - a második helyen végzett az ausztrál Mitch Larkin mögött. A FINA gáláján ugyanakkor egyikük sem vett részt, mivel Luxemburgban versenyeztek.

Az elmúlt években a FINA-nál szavazás alapján hirdettek győzteseket, ezúttal azonban pontrendszer alapján került ki az év legjobbja a különböző vizes sportos kategóriákban, pontokat az egyes versenyeken elért eredményekkel, rekordokkal lehetett szerezni.