Szerkesztő: Kuti György | MTI
2018. 10. 25. 08:28

Már az öltözőben megígérték neki.

Csoknyai István, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya úgy fogalmazott, szép ajándékot kapott a születésnapján, mivel csapata nyolc góllal legyőzte Szlovákia együttesét a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatának első fordulójában, szerdán Érden.

"Amit a játékosok ígértek az öltözőben, hogy a születésnapomra szép ajándékot kapok, azt maximálisan teljesítették. Voltak extra teljesítmények is" - nyilatkozta a lefújás után az 54 éves edző, aki a 2009-2010-es időszakot követően másodszor irányíthatja a válogatottat.

A 30-22-re megnyert meccsről elmondta, nagyon stabil volt csapata védekezése, hiszen készültek rá, hogy a szlovákok a támadások során előszeretettel játszanak kapus nélkül, létszámfölényben, illetve gyakran két beállót szerepeltetnek egyszerre.

"A kontrajátékunk akadozott, hazai pályán bátrabbak is lehettünk volna, támadásban azonban alapvetően szellemesen, olykor szép megoldásokkal, jól teljesítettünk, jó motivációval, jó hozzáállással" - értékelt a kapitány.

"Ez egy hosszú és remélem szép sorozat kezdete volt, a szlovákoktól azt kaptuk, amit vártunk" - fogalmazott a második félidőben remek teljesítményt nyújtó kapus, Székely Márton. Elmondta, a védőtársak rengeteget segítettek neki, és bár kicsit sajnálja, hogy a szlovákok a szünet után sokat támadtak hét a hat ellen, így sok gólt szereztek betörésekből, összességében hátul jól működött a csapat.

"Hiányérzet persze mindig van bennem, remélem, az olaszok ellen még ennél is jobban fogunk játszani" - utalt a következő, szombati selejtezőre a Tatabánya játékosa.

Ilyés Ferenc, aki elsősorban védekezésben segíti a csapatot, hozzátette, a hangulat remek volt az elmúlt három napban, a fiatalok rendkívül motiváltak, és bízik abban, hogy a selejtezők jól fogják szolgálni a világbajnoki felkészülést is.

Lékai Máté kiemelte, nagyon hatékonyak voltak támadásban, kevés technikai hibát vétettek - a szlovák kapusoknak összesen csupán három védésük volt -, így az első félidőben olyan különbséget tudtak kialakítani, aminek köszönhetően a szünet után nyugodtan játszhattak.

A nyolc selejtezőcsoport első és második helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik jut ki a norvég, svéd, osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságra. A csoport-harmadikok rangsora az első és a második helyezettek elleni mérkőzések alapján készül majd el.

A tornát 2020. január 10. és 26. között Göteborgban, Malmőben, Stockholmban, Grazban, Bécsben és Trondheimben rendezik, így a három házigazda, Svédország, Ausztria és Norvégia válogatottja, valamint a címvédő Spanyolország automatikusan tagja a mezőnynek, amely első alkalommal lesz 24 csapatos.