Fantasztikus produkciót nyújtottak a magyar birkózók az Eb-n

Magyar szempontból emlékezetesen zárult a viadal.

Korpási Bálint aranyérmet nyert vasárnap a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokságon.

A kontinensviadal zárónapján a világbajnok magyar versenyző a fináléban a fehérorosz Pavel Liah ellen lépett szőnyegre, s fölényesen, 4-0-ra győzött.

A BVSC sportolója második Eb-érmét szerezte meg, ugyanis tavaly harmadik helyen végzett a kontinensviadalon, 2015-ben pedig az Európa Játékokon zárt másodikként.

Sikert sikerre halmoznak a magyar birkózók az Európa-bajnokságon " EGYÉB SPORTOK › Friss hírek

Nagyszerűen sikerült magyar szempontból az újvidéki birkózó Európa-bajnokság első kötöttfogású napja, ugyanis Lám Bálint ezüst-, míg Kiss Balázs bronzérmet nyert, Torba Erik és Krasznai Máté pedig az ötödik helyen végzett. A junior világbajnok, a felnőtteknél azonban eddig keveset mutató Lám Bálint délelőtt nagyszerű teljesítményt nyújtott, orosz riválisa ellen a hajrában szép akcióval fordítva nyert, míg örmény, majd az elődöntőben román ellenfelét imponáló magabiztossággal győzte le.

A kötöttfogásúak 85 kilogrammos kategóriájában szereplő Lőrincz Viktor délelőtt a tőle megszokott, határozott, nagyon kemény birkózással menetelt előre, majd az esti fináléban a török Metehan Basar ellen is ugyanilyen harcmodorral küzdve győzött 3-2-re.

Lőrincz Viktor először döntőzött világversenyen a felnőttek között, Eb-n korábban 2012-ben volt érmes, akkor harmadik lett.

A magyar küldöttség nagyon sikeres versenyt zárt, hiszen összesen nyolc érmet szerzett. A kötöttfogású csapat öt dobogós hellyel zárt, Lőrincz Viktor mellett Korpási Bálint (71 kg) is győzött, Lám Bálint (130 kg) második, Kiss Balázs (98 kg) és Lőrincz Tamás (75 kg) pedig harmadik lett. A válogatott ezzel nem mindennapi bravúrt bemutatva megnyerte a fogásnem csapatversenyét.