Márquez győzött a Spanyol Nagydíjon, Rossi megkerülte a földet

A címvédő Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap az Spanyol Nagydíjon.

A Honda spanyol versenyzőjének a sikerével a pontverseny élére ugrott. Második a yamahás francia Johann Zarco lett, míg a harmadik helyen az olasz Andrea Iannone (Suzuki) végzett.

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi csak ötödik lett, ezzel együtt sporttörténelmi futamon van túl: a jerezi 15. körben megtette pályafutása 40 075. versenykilométerét, azaz elsőként "kerülte meg a földet". A 39 éves sztár 1996-ban Malajziában teljesítette első vb-futamát még 125 kcm-ben, azóta 23 idényben 369 nagydíjon állt rajthoz. Ezeken 64-szer indult az első helyről, és 115-ször diadalmaskodott. A "földkerüléshez" 8730 kört tett meg a világ versenypályáin.