Gyutai elérte célját a Moto 3-futamon

Gyutai Adrián, a TVR Vitali magyar versenyzője 26. lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíjának vasárnapi Moto3-as futamán, amelyen pályafutása első győzelmét aratta az olasz Enea Bastianini.

A 24 éves paksi pilóta szabadkártyával vett részt a versenyhétvégén, s bár az elmúlt két és fél évben a 600 köbcentis motorhoz volt szokva, az időmérőn megfutotta a rajthoz álláshoz szükséges limitidőt a vb legkisebb - legfeljebb 250 köbcentis - gépeinek kategóriájában, s aztán a futamot is be tudta fejezni.

Gyutainak ez volt karrierje első vb-hétvégéje, amely előtt azt a célt tűzte ki maga elé, hogy célba érjen a versenyen.

Bastianini nagy csatában nyert, megelőzve a portugál Miguel Oliveirát, s a szintén olasz Niccolo Antonellit.