Legjobb hondásként végzett Michelisz Norbert az időmérőn

Michelisz az első szabadedzésen az 5., míg a másodikon a 4. helyen zárt, az időmérőn is remekelt.

A Zengő Motorsport versenyzője, Ficza Ferenc most már hajtható motorral körözgetve elmozdult az utolsó helyről. A szintén hondás autóval versenyző ifjú pilóta a 15. és a 13. helyet szerezte meg. Kezdőként csupán 2,5 másodperc körüli hátránnyal a legjobbhoz képest.

A Q1-ben - ahogy a Forma-1-es időmérő edzésen is – hamar előkerült a piros zászló. José-María Lopez hagyta el a pályát, s hordott fel arra ipari mennyiségű kavicsot, ami miatt leállították az edzést.

Jöttek a takarítók és lerugdosták a kavicsokat az aszfaltról, majd folytatódhatott a körözés.

Már kicsúszása előtt is gyors volt, de a visszatéréskor rögtön az élre is állt a kétszeres világbajnok citroënes Yvan Müller, mindösszesen 23 ezredmásodperccel mögötte Norbi volt a második.

4 perc volt vissza, amikor a ladás Hugo Valente sikeresen letaszította trónjáról a 80 kg plusz teherrel versenyző Lópezt, s ezzel Norbi „visszaszorult” a 3. helyre.

A 10. helyet, vagyis a fordított rajtrácsos első futamon a pole-t a ladás Hugo Valente érte el.

A főverseny első öt pozícióját eldöntendő Q3-ba Michelisz Norbin túl Catsburg, López, Muller és Norbi csapattársa, Huff jutott be.

Utolsóként érkezett a pályára a Honda magyar reménysége, Michelisz Norbert, aki bár hozta az időmérő második szakaszát, a legfontosabb etapon csak márkatársánál tudott gyorsabb lenni.

Michelisz Norbert a vasárnapi futamokon így a 7. és 4. helyről rajtolhat majd.

A pole-ból tehát Yvan Muller indulhat a holnapi főfutamon, vagyis a második megmérettetésen. Az elsőn pedig a 10-ként záró ladás Hugo Valente.