Hamiltonnak elege van a műanyag kupákból

A címvédő egy cseppet sem elégedett a győzelmi trófeák minőségével, és hiányolja a klasszikus, aranyból valamint ezüstből készült serlegeket; Lewis Hamilton a Brit Nagydíj előtt egyértelművé tette: reméli, nem egy műanyagból készült kupával díjazzák, ha sikerül megszereznie a győzelmet.


 
A hazai közönség előtt diadalmaskodó Hamilton már tavaly is komoly kritikával illette a Brit Nagydíj után kiosztott, műanyagból készült győzelmi serleget, ami az eredményhirdetést követően kettétört. Később a Brit Autóversenyzők Klubjának (BRDC) klasszikus trófeájával ünnepelt (a hivatalos győzelmi fotókon is ezt szorongatta), ami elmondása szerint sokkal jobban illik egy királykategóriás megmérettetéshez, mint a szponzorok szájíze szerint készített modern serlegek.
 
A kétszeres világbajnok reméli, idén már a győzelmi emelvényen is egy hasonló kupát kap; abban az esetben, ha vasárnap ő fejezi be elsőként a viadalt. „Tavaly valami műanyag cuccot adtak nekem, én pedig csak arra tudtam gondolni, hogy ez nem is egy serleg!” – mondta a brit sajtó képviselőinek egy szponzori eseményen. „Inkább olyan volt, mint egy GP2-es trófea, mintsem egy Forma-1-es! Az aranyból készült sokkal különlegesebb” – utal a BRDC kupájára.
 
„Az az igazi silverstone-i trófea” – mondja Hamilton, aki korábban már a Forma-1 Menedzsment első emberének is panaszt tett a műanyag serlegekre. „Nincs szükségünk aranyérmekre. Hiszen az csak egy utánzat. Sokkal jobb trófeákra van szükségünk; megdöbbentő, hogy a mostaniak mennyire rosszak. Amikor elkezdtem a Forma-1-es pályafutásomat, a serlegek nagyon jók voltak, most viszont ember! Borzalmasak. Nagyon rosszak” – panaszolja a pontverseny éllovasa, aki egyébként nemcsak a Brit Nagydíjon kiosztott serlegeket tartja „bénának”.
 
Hamilton szerint ezeknek a díjaknak előkelőbbnek kellene lenniük, azáltal pedig, hogy minden évben átadnák őket a győztes versenyzőnek, eszmei értékük is sokkal nagyobb lenne. „A régebbi serlegek igazán különlegesek voltak. Nagyszerű lenne, ha minden országnak saját, egyedi serlege lenne, ezekhez pedig a történelmi érték is hozzájárulna. Látták azt, amit Monte-Carlóban adtak át? Avagy a legutóbbit Ausztriában? Az a díj fából készült, az alja pedig mintha ólomból lett volna – csak arra tudtam gondolni, micsoda?” – zárja gondolatát a címvédő.
Hirdetés

Videók