Forma-1: Hamilton nyerte a Magyar Nagydíjat

A Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton nyerte meg a Magyar Nagydíjat a finn Kimi Räikkönen és a német Sebastian Vettel előtt.

Pályafutása során negyedszer nyert futamot a Hungaroringen Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki a 28. Forma-1-es Magyar Nagydíjon aratott rajt-cél győzelmével beállította a Mogyoródon szintén négyszer diadalmaskodó hétszeres világbajnok Michael Schumacher rekordját.

A 2008-ban vb-győztes, 28 éves versenyző 2007, 2009 és 2012 után nyert ismét a magyar közönség előtt, s pályafutása 120. F1-es futamán a 22. sikerét aratta.

A második helyen a finn Kimi Räikkönen (Lotus) ért célba, míg a harmadik a vb-címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) lett.

Az összetettben Vettel továbbra is vezet, közvetlen riválisával, Fernando Alonsóval (Ferrari) szemben növelte előnyét, ugyanakkor a pontversenyben most már második Räikkönen közelebb férkőzött hozzá.

Hamilton remekül kapta el a rajtot, az első kanyarba vezető pozícióban fordult be, miközben Vettelt Romain Grosjean (Lotus) támadta, de a német címvédő második maradt, a francia pilóta pedig harmadiknak sorolt be. A két ferraris, Alonso és Felipe Massa is nagyszerűen rajtolt, s az első kör végére már a negyedik és az ötödik helyen haladt. Öt kör után Hamilton, Vettel, Grosjean, Alonso, Massa, Räikkönen volt az első hat sorrendje.

Hamilton a 9. kör végén jött ki kerékcserére, autójára a lágy keverékű Pirellik helyett a közepes összetételű gumikat tették fel, s a brit nyolcadikként folytathatta a körözést. Vettel Red Bullján és Massa Ferrariján két körrel később cseréltek kereket, Alonso a 12., Grosjean és Räikkönen pedig a 13. körben járt a boxban. Az első kiállások után az első hat sorrendje gyakorlatilag nem változott, igaz, a hosszabb élettartamú, közepes keveréken startoló Mark Webbernek (Red Bull) és Jenson Buttonnak (McLaren) ekkor még nem kellett kijönnie, így előbbi az első, utóbbi a harmadik pozíciót foglalta el.

A 100. F1-es futamán rajthoz álló német Adrian Sutil (Force India) hidraulika-probléma miatt a 20. körben kénytelen volt feladni a versenyt, Räikkönen közben megelőzte Massát. Webber az élről a 23. körben állt ki kerékcserére, s hatodikként tért vissza a pályára, a jelentősen lassuló Buttont közben Vettel, Grosjean és Alonso is megelőzte. A brit versenyző pedig a 24. kör végén látogatta meg a boxot, majd nyolcadiknak sorolt vissza.

Grosjean a 25. körben, a harmadik helyről állt ki újabb kerékcserére. Féltávhoz közeledve Hamilton, Vettel, Alonso, Webber, Räikkönen és Grosjean száguldott az első hat helyen.

Hamilton az élről kiállva a 31. körben cserélt ismét kereket, három körrel később Vettel és Alonso is a boxban járt. Grosjean a 36. körben boxutca-áthajtásos büntetést kapott, mert a versenybíróság úgy látta, előnyhöz jutott, amikor az egyik manőverénél, egy előzés után elhagyta a pályát. Räikkönen a 42., Webber a 43. körben járt a boxban, 20 körrel a leintés előtt Hamilton, Vettel, Webber, Räikkönen, Alonso, Button volt az első hat sorrendje. A 2008-as vb-győztes egy körrel később az élről kiment kereket cserélni, Webber mögé tért vissza és elképesztően agresszívan, szinte letolta a pályáról riválisát.

Vettel és Webber később még egyszer járt a boxban, Hamilton pedig hibátlan versenyzéssel megnyerte a magyar GP-t, a kiválóan taktikázó Räikkönen pedig befért a második helyre Vettel elé.