F1: bombameglepetést és csúcsdöntést hozott az időmérő

A heves esőzés miatt kalandosan alakult a kvalifikáció Monzában.

A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzését, ezzel rekorderré vált, mert pályafutása 69. pole pozícióját szerezte meg.

A 32 éves versenyzőnek ez volt az idei nyolcadik időmérős elsősége, mögötte a Red Bull két pilótája, a holland Max Verstappen és az ausztrál Daniel Ricciardo végzett a második és a harmadik helyen, de ők motorcsere miatt mindketten rajtbüntetést kaptak.

A második helyről így az újonc kanadai Lance Stroll (Williams), a harmadikról pedig a francia Esteban Ocon (Force India) startolhat, miközben Hamilton legnagyobb riválisa, az összetettben vezető, négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) csak nyolcadik lett a szakadó esőben rendezett kvalifikáción.