Szerkesztő: Tóth Csaba | MTI
2016. 02. 24. 13:00

A Nashville Predators 3-2-re legyőzte a Toronto Maple Leafs csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

A kanadai mérkőzésen a vendégek mindhárom gólját Filip Forsberg szerezte, aki először ért el mesterhármast az alapszakaszban. A svéd légiós korábban egy rájátszásos összecsapáson már ütött három gólt. A Nashville sorozatban kilenc idegenbeli fellépésén szerzett pontot.

Az NHL-ben nyilvántartanak a legendás Gordie Howe-ról elnevezett "mesterhármast" is. Az a játékos ér el ilyet, aki egy találkozón gólt üt, gólpasszt ad és verekedés miatt ötperces kiállítást kap. Ez jött össze most a New Jersey Devils orosz játékosának, Szergej Kalinyinnak, aki a nagy rivális New York Rangers ellen volt eredményes, előkészített egy másik találatot és ökölcsatába is bonyolódott.

A Tampa Bay Lightning és az Ottawa Senators megszakítás nélkül negyedszer nyert, a Detroit Red Wingsnek véget ért a négy vereségből álló sorozata, míg a Minnesota Wild négy siker után először kapott ki. Az Edmonton Oilers sorozatban ötödször szenvedett vereséget.

A Dallas Starsból Jamie Benn az utolsó hat percben kétszer talált be, csapata így nyert 5-3-ra Winnipegben. A két együttes az idényben négyszer találkozott, és mindig a texasiak győztek.