NFL: Bradyék őrületes sikere, Brees és Rodgers parádéja

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) hetedik játékhetének vasárnapi mérkőzésein a New England Patriots és az Oakland Raiders is a ráadásban nyert.

A Tennessee Titans egy hihetetlenül szoros mérkőzésen verte meg a Buffalo Bills-t. Az első negyed után 14-14-re álltak a csapatok, majd a második felvonásban a Titans egypontos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben a Buffalo ledolgozta a hátrányát, sőt hat egységgel elhúzott a riválisától. Az utolsó negyedben a Bills sokáig tartotta az előnyét, majd 1:03 perccel a találkozó vége előtt a Titans irányítója, Matt Hasselbeck egy 15 yardos touchdown passzt adott Nate Washingtonnak. Mivel a hazai együttes nem tudott válaszolni a Tennessee pontjaira, így a ”Titánok” 35-34-re megnyerték a mérkőzést. Az összecsapás legjobbja a Titans futója, Chris Johnson volt. A huszonhét esztendős játékos 195 yarddal és két futott TD-vel zárta a mérkőzést. Érdekesség, hogy a Titans előző két összecsapását megnyerte.

NFL
7. játékhét

Buffalo Bills – Tennessee Titans

34-35 (14-14, 6-7, 14-7, 0-7)
Ryan Fitzpatrick 35/27, 225 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Matt Hasselbeck 33/22, 205 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Fred Jackson 71 futott yard Chris Johnson 195 futott yard, 2 Touchdown
Steve Johnson 71 elkapott yard, 1 Touchdown Nate Washington 43 elkapott yard, 1 Touchdown
Jairus Byrd 6 szerelés, 1 forced fumble Kamerion Wimbley 6 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A Cleveland Browns az előző héten megszerezte első győzelmét a szezonban, most vasárnap viszont hatodik vereségét könyvelhette el. Az ohiói együttes az Indianapolis Colts otthonában szenvedett vereséget. A hazai alakulat remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első felvonásban Andrew Luck 3 yardos futásával megszerezte a vezetést. A második negyedben a Browns Greg Little elkapott TD-jével egy pontra csökkentette a hátrányát (két pontos extrapontra mentek a vendégek, de nem sikerült nekik), de a játékrész hetedik percében Luck második hatpontosát is megfutotta. A Colts az első félidő után 14-6-ra vezetett. A harmadik negyed legelején a Cleveland Josh Gordon touchdown-jával felzárkózott egy pontos távolságra. A felvonás végén a Colts Adam Vinatieri 38 yardos mezőnygóljával 17-13-ra módosult az állás. A negyedik negyedben nem született pont.

NFL
7. játékhét

Indianapolis Colts – Cleveland Browns

17-13 (7-0, 7-6, 3-7, 0-0)
Andrew Luck 29/16, 186 passzolt yard Brandon Weeden 41/25, 264 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Vick Ballard 84 futott yard Montario Hardesty 28 futott yard
Reggie Wayne 73 elkapott yard Josh Gordon 59 elkapott yard, 1 Touchdown
Antoine Bethea 6 szerelés Sheldon Brown 10 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A Green Bay Packers bevette a St. Louis Rams otthonát. A ”Sajtfejűek” az első negyed után 10-3-ra vezettek, majd a második játékrészben a Rams Greg Zuerlein 43 yardos mezőnygóljával három egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik felvonásban hét ponttal növelte az előnyét a Packers, amely az utolsó negyedet csak egy egységgel veszítette el, így 30-20-ra megnyerte az összecsapást. Az utolsó négy mérkőzésén a Green Bay 17 touchdown-t szerzett (Aaron Rodgers 16 hatpontos passzt jegyzett), ezen felül átlagban 401.5 yardot tett meg a támadósor. Érdekesség, hogy a Packers előző két összecsapását megnyerte, ezeken a találkozókon a Rodgers vezette offensive sor 72 pontot (!) ért el. A Rams jövő héten Londonban a New England Patriots-cal játszik majd.

NFL
7. játékhét

St. Louis Rams – Green Bay Packers

20-30 (3-10, 3-0, 0-7, 14-13)
Sam Bradford 34/21, 255 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Aaron Rodgers 37/30, 342 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Steven Jackson 57 futott yard, 1 Touchdown Alex Green 35 futott yard
Chris Givens 73 elkapott yard Jordy Nelson 122 elkapott yard, 1 Touchdown
James Laurinaitis 14 szerelés Erik Walden 9 szerelés, 1 sack

Az Arizona Cardinals remekül játszott a Minnesota Vikings otthonában, ennek ellenére vereséget szenvedett a Mall of America Fielden. A Vikings 21-14-re nyerte meg az összecsapást. Érdekesség, hogy a mérkőzés pontjait touchdown-ból érték el a csapatok, még a védelem is szerzett egy hatpontost. A harmadik negyedben Harrison Smith (Vikings) egy 31 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett TD-ét. A győztes csapat legjobbja Adrian Peterson volt. A huszonhét esztendős futó 153 yarddal és 1 touchdownnal zárta a találkozót. Érdekesség, hogy a Cardinals 262 passzolt yarddal fejezte be az összecsapást, míg a hazai együttes csak 58 passzolt yardot jegyzett, ennek ellenére megnyerte a találkozót a Vikings.

NFL
7. játékhét

Minnesota Vikings – Arizona Cardinals

21-14 (7-0, 7-7, 7-0, 0-7)
Christian Ponder 17/8, 58 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception John Skelton 36/25, 262 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Adrian Peterson 153 futott yard, 1 Touchdown LaRod Stephens-Howling 104 futott yard, 1 Touchdown
Percy Harvin 37 elkapott yard, 1 Touchdown Andre Roberts 103 elkapott yard, 1 Touchdown
Brian Robison 8 szerelés, 3 sack, 1 forced fumble Daryl Washington 9 szerelés, 2 sack

A várakozásoknak megfelelően parádés játékot hozott a New York Giants és a Washington Redskins csoportrangadója. Az első negyedben a fővárosi alakulat Kai Forbath 20 yardos mezőnygóljával előnybe került. A második játékrész után 13-13-ra állt a két együttes. Érdekesség, hogy a New Yorki alakulat két másodperccel a negyed vége előtt rúgott Lawrence Tynes mezőnygóllal egyenlített ki. A harmadik 15 percben egyik alakulat sem szerzett pontokat. A negyedik negyed utolsó két percében több fordulat is volt. A Redskins valamivel több, mint másfél perccel a találkozó vége előtt Santana Moss 30 yardos touchdown elkapásával 23-20-ra átvette a vezetést. A Giants 19 másodperccel később megnyerte a mérkőzést. Eli Manning egy 77 yardos touchdown passzt adott Victor Cruz-nak. Érdekesség, hogy 2011 óta Manning nyolc győztes drive-ot vezetett, ebben a statisztikában liga első a kétszeres Super Bowl-győztes QB.

NFL
7. játékhét

New York Giants – Washington Redskins

27-23 (0-3, 13-10, 0-0, 14-10)
Eli Manning 40/26, 337 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Robert Griffin III 28/20, 258 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Ahmad Bradshaw 43 futott yard, 1 Touchdown Alfred Morris 120 futott yard
Victor Cruz 131 elkapott yard, 1 Touchdown Logan Paulsen 76 elkapott yard
Chase Blackburn 10 szerelés, 2 forced fumble Josh Wilson 5 szerelés, 1 Interception

Jonathan Vilma győzelemmel tért vissza a New Orleans Saints-be. A harmincesztendős linebacker-t a Bounty-ügy miatt tiltották el, ezen a mérkőzésen viszont visszatérhetett a pályára. A ”Szentek” a Tampa Bay Buccaneers vendégeként nyertek 35-28-ra. Az összecsapás legjobbja a New Orleans irányítója, Drew Brees volt. A harminchárom esztendős irányítónak négy touchdown passza volt a mérkőzésen. A QB-nek a pályafutása alatt ez volt a 18. olyan mérkőzése, amelyen 4 TD passz adott, ezzel az örökranglistán feljött a negyedik helyre. Az NFL rekordot Brett Favre tartja 23 összecsapással. Érdekesség, hogy Brees-nek ez volt a 68. olyan találkozója, amelyen több mint 300 yardos passzolt, ezzel az örökranglistán a harmadik helyre jött fel (Brett Favre-nak is ennyi van). A liga csúcsot Peyton Manning tartja 67 mérkőzéssel. Még egy apró érdekesség. A Tampa Bay elkapójának, Vincent Jacksonnak volt egy 95 yardos játéka, amely 1972. december 10. (St. Louis Rams ellen Ahmad Rashad 98 yardos elkapás) óta a második leghosszabb a franchise történelmében.

NFL
7. játékhét

Tampa Bay Buccaneers – New Orleans Saints

28-35 (14-7, 7-21, 0-0, 7-7)
Josh Freeman 42/24, 420 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Drew Brees 37/27, 377 passzolt yard, 4 Touchdown átadás, 1 Interception
Doug Martin 85 futott yard, 1 Touchdown Pierre Thomas 32 futott yard, 1 Touchdown
Vincent Jackson 216 elkapott yard, 1 Touchdown Lance Moore 121 elkapott yard
Eric Wright 8 szerelés Malcolm Jenkins 9 szerelés

A Carolina Panthers – Dallas Cowboys mérkőzés első negyedében egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a második játékrészben a hazai együttes hét, míg a vendég csapat három egységet szerzett. A harmadik felvonásban a texasi együttes megalapozta a győzelmét, ugyanis Tony Romo-ék tíz pontot szereztek. A negyedik negyed 11. percében Mike Tolbert két yardos touchdown futásával a Panthers átvette a vezetést, de a Cowboys Dan Bailey 28 és 38 yardos mezőnygóljaival megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy a Carolina 10-szer próbálkozott meg third downnal, de csak kétszer tudták megcsinálni. A Cowboys jövő héten a New York Giants-t látja majd vendégül, míg a Panthers a Chicago Bears vendége lesz.

NFL
7. játékhét

Carolina Panthers – Dallas Cowboys

14-19 (0-0, 7-3, 0-10, 7-6)
Cam Newton 37/21, 233 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Tony Romo 34/24, 227 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Cam Newton 64 futott yard Felix Jones 44 futott yard
Steve Smith 83 elkapott yard Miles Austin 97 elkapott yard, 1 Touchdown
Luke Kuechly 15 szerelés Anthony Spencer 6 szerelés, 1 sack

A Baltimore Ravens nem tudta feldolgozni Lardarius Webb és Ray Lewis kiesését, ugyanis a Houston Texans 43-13-ra legyőzte a marylandi együttest. Az első felvonás után még csak 9-3-ra vezetett a texasi alakulat, majd a második negyedben a Matt Schaub vezette támadósor 20 pontot szerzett, igaz Johnathan Joseph-nek volt egy 52 yardos interception visszahordás utáni touchdown-ja. A Texans magabiztos győzelme a sérülések ellenére is komoly meglepetés főleg úgy, hogy a Ravens utoljára 2007-ben kapott ennyi, vagy több pontot. A Peyton Manning vezette Indianapolis Colts a 2007-es idényben 44-20-ra verte meg a Baltimore-t. A Texans 6-1-es mérleggel jelenleg az AFC főcsoportjának legjobb csapatának számít.

NFL
7. játékhét

Houston Texans – Baltimore Ravens

43-13 (9-3, 20-0, 7-7, 7-3)
Matt Schaub 37/23, 256 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Joe Flacco 43/21, 147 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Arian Foster 98 futott yard, 2 Touchdown Ray Rice 42 futott yard
Andre Johnson 86 elkapott yard Torrey Smith 41 elkapott yard
Glover Quin 6 szerelés, 1 Interception Cary Williams 8 szerelés, 1 sack

Az Oakland Raiders a hosszabbításban verte meg a Jacksonville Jaguars-t, pedig a vendég együttes sérülés miatt Maurice Jones-Drew-t és Blaine Gabbertöt is elveszítette, ennek ellenére a ”Jaguárok” remekül tartották magukat. A Jacksonville az első negyed után, még 17-6-ra vezetett, de a második játékrészben feljavult a Raiders, amely két touchdownnal és két Sebastian Janikowski-féle mezőnygóllal kiegyenlített. A pénzfeldobást a Jaguars nyerte meg, így a ráadásban a vendég alakulat vezethette az első támadást. Harmadik és kilencnél, azonban elveszítette a játékszert a Jaguars. Cecil Shorts kezéből Lamarr Houston ütötte ki a labdát, amelyet Joselio Hanson ölelt magához. Az Oakland egyszer letérdelt a labdával, majd Janikowski 40 yardról berúgta a mezőnygól kísérletét, így a Raiders 26-23-ra megnyerte az összecsapást.

NFL
7. játékhét

Oakland Raiders – Jacksonville Jaguars

26-23 (3-7, 3-10, 7-3, 10-3, 3-0) – hosszabbításban
Carson Palmer 46/26, 298 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Blaine Gabbert 12/8, 110 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Darren McFadden 53 futott yard Rashad Jennings 44 futott yard, 1 Touchdown
Darrius Heyward-Bey 85 elkapott yard Cecil Shorts 79 elkapott yard, 1 Touchdown
Lamarr Houston 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Terrance Knighton 4 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A New England Patriots is a hosszabbításban fektette két vállra csoport riválisát, a New York Jetset, amely a mérkőzés végén megnyerhette volna a találkozót. Fontos megjegyezni, hogy az utolsó negyed előtt a ”Hazafiak” 23-13-ra vezettek, majd a Jets a negyedik felvonásban, sorozatban 13 egységet szerzett, így megfordította az eredményt. Valamivel több, mint két perccel a találkozó vége előtt a Jets visszaszerezte a labdát. Nick Folk kezdőrúgása után Devin McCourty hordta volna vissza a labdát, de a futó kezéből kiütötte a játékszert Lex Hilliard. A szabad labdát Antonio Allen kaparintotta meg, így a Jets a Patriots 18 yardos vonaláról indíthatta el a támadását. Mark Sanchez pocsék megoldása miatt a New York ”csak” egy field goalig jutott (Folk 43 yard), míg a Pats-nek még maradt ideje egy drivera, amelyben Tom Brady megmutatta, hogy miért tartják a liga egyik legjobb irányítójának. A QB vezetésével a New England egy elfogadható mezőnygól kísérletet biztosított Stephen Gostkowskinak, aki 43 yardról nem hibázott, így következhetett a ráadás. A hosszabbításban a Pats vezethette az első támadást. Brady-ék, ugyan touchdown-t nem szereztek, de Gostkowski 48 yardos field goal-jával előnybe kerültek. A ”Hazafiak” védelme komoly nyomás alá helyezte Sanchez-t, aki összeroppant. Az irányító rossz döntése miatt Rob Ninkovich (Jermaine Cunningham is elérte Sanchez-t) előbb kiütötte a QB kezéből a labdát, majd megfogta azt, így a Patriots 29-26-ra megnyerte a találkozót.

NFL
7. játékhét

New England Patriots – New York Jets

29-26 (14-7, 2-3, 7-3, 3-13, 3-0) – hosszabbításban
Tom Brady 42/26, 259 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Mark Sanchez 41/28, 328 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Stevan Ridley 65 futott yard Shonn Greene 54 futott yard, 1 Touchdown
Rob Gronkowski 78 elkapott yard, 2 Touchdown Jeremy Kerley 120 elkapott yard
Rob Ninkovich 6 szerelés, 1.5 sack, 1 forced fumble LaRon Landry 12 szerelés

A Pittsburgh Steelers a játék minden elemében felülmúlta a Cincinnati Bengals csapatát, így a pennsylvaniai alakulat kijavította a múlt heti Tennessee Titans elleni zakóját. Érdekesség, hogy a Bengals a második negyed nyolcadik percében A.J. Green 8 yardos touchdown elkapásával 14-3-ra vezetett. A Steelers még ebben a felvonásban kiegyenlített. A negyed végén Ben Roethlisberger egy 9 yardos TD passzt adott Heath Miller-nek, majd a páros a kétpontos extrát is megcsinálta. A harmadik játékrész végén 17-17-re állt a két csapat. A mindent eldöntő hatpontost a negyedik negyed első percében Chris Rainey jegyezte. A Steelers játékosa egy 11 yardos futás után szerzett TD-ét. Érdekesség, hogy a Pittsburgh harmadéves futója, Jonathan Dwyer először volt kezdő a pályafutása során, ezt karriercsúcsot jelentő 122 yarddal ünnepelte meg.