Van, amiben Hosszú Katinkát felül lehet múlni

A Nemzetközi Sportújságíró-szövetség az év sportolója díjakat is kiosztotta. Hosszú Katinka nem sokkal maradt el az első helytől.

A „világ legjobb női sportolója” voksolást szoros versenyben a riói olimpián négy aranyérmet gyűjtő Simone Biles nyerte – az amerikai tornásznő a szavazatok 15,24%-át szerezte meg, nem sokkal megelőzve a 13,73%-kal végző, háromszoros olimpiai bajnok magyar úszóklasszist, Hosszú Katinkát. A képzeletbeli dobogó legalsó fokára Serena Williams (10,5%) állhatott. Huszonnégy év, azaz Egerszegi Krisztina barcelonai csúcsteljesítmény óta ez a legjobb eredmény, amit magyar sportolónő elért a rangos versengésben.

Az uraknál meggyőző fölénnyel (33,42%) a jamaicai sztársprinter, Usain Bolt diadalmaskodott, Michael Phelps (14,25%) és Cristiano Ronaldo (11,26%) előtt.